11 Ιουνίου 2017
19:06
Φινάλε με ανατροπή

Με 2-1 επικράτησαν της Σπάρης οι κιτρινόμαυροι

Μοιρασμένες ήταν οι ευκαιρίες των δυο ομάδων στο πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού με τον Άρη να απειλεί με τον Αντώνη Καπνίδη ο οποίος δυο φορές αστόχησε με κεφαλιά.

Οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Αναστασάκο στο 36ο λεπτό μετά από πλασέ του από το ύψος της μικρής περιοχής

Το πρώτο μέρος έληξε και πάλι με τον Καπνίδη να έχει την ευκαιρία να σκοράρει με κεφαλιά, ο Κραβαρίτης όμως ''απάντησε'' και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Σπάρτη να είναι μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη όμως ο επιθετικός του Άρη πήρε την ''ρεβάνς' από τον πορτιέρο της Σπάρτης κάνοντας το 1-1 στο 50ο λεπτό

Ο Άρης στον συνέχεια ανέβασε ρυθμό, απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρκάν, ο Καπνίδης σημάδεψε με το κεφάλι του το δοκάρι, στο 56' ενώ στην συνέχεια τόσο ο ίδιος παίκτης όσο και ο Μανώλης Τζανακάκης έφτασαν κοντά στο ''2-1''

Τελικώς στο 85ο λεπτό ο Νέτο ήταν αυτός που κατάφερε να βρει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με την χρονιά να ολοκληρώνεται με ένα τρίποντο προτού έρθει ένα ακόμα...καυτό καλοκαίρι