Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων του Europa League

0
103
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων του Europa League
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων του Europa League

Δείτε αναλυτικά τα αποτέλεσματα της 5ης αγωνιστικής του Europa League αλλά και το πως έχουν διαμορφωθεί η βαθμολογίες στους ομίλους:

23.11. 22:05 Τελικό ΑΕΚ 2 – 2 Ριέκα (1 – 2)
23.11. 22:05 Τελικό Έβερτον 1 – 5 Αταλάντα (0 – 1)
23.11. 22:05 Τελικό Λουντόγκορετς 1 – 2 Μπασακσεχίρ (0 – 2)
23.11. 22:05 Τελικό Λυών 4 – 0 Απόλλων Λεμεσού (2 – 0)
23.11. 22:05 Τελικό Μακάμπι Τελ Αβιβ 0 – 2 Σλάβια Πράγας (0 – 1)
23.11. 22:05 Τελικό Μίλαν 5 – 1 Α. Βιέννης (3 – 1)
23.11. 22:05 Τελικό Μπράγκα 3 – 1 Χόφενχάιμ (1 – 0)
23.11. 22:05 Τελικό Παρτιζάν 2 – 1 Γιούνγκ Μπόις (1 – 1)
23.11. 22:05 Τελικό Σέριφ Τιρασπόλ 1 – 0 Ζλιν (1 – 0)
23.11. 22:05 Τελικό Σκεντερμπρέου 3 – 2 Ντινάμο Κιέβου (1 – 1)
23.11. 20:00 Τελικό Αθλ. Μπιλμπάο 3 – 2 Χέρτα Βερολίνου (1 – 2)
23.11. 20:00 Τελικό Έστερσουντ 2 – 0 Ζαρία (1 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 2 – 1 Βάρνταρ (2 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Κολωνία 1 – 0 Άρσεναλ (0 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Λάτσιο 1 – 1 Φίτεσε (1 – 1)
23.11. 20:00 Τελικό Λουγκάνο 1 – 0 Χάποελ Μπίερ Σέβα (0 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Μπάτε 0 – 0 Ερυθρός Αστέρας (0 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Νις 3 – 1 Ζoύλτε Βάρεγκεμ (2 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Πλζεν 2 – 0 Στεάουα Βουκουρεστίου (0 – 0)
23.11. 20:00 Τελικό Ρόζενμποργκ 0 – 1 Σοσιεδάδ (0 – 0)
Γκρούπ Α ΑΓ Ν Ι Η Γ Β Φόρμα
1. Βιγιαρεάλ 5 3 2 0 10:5 11  
2. Σλάβια Πράγας 5 2 2 1 6:5 8  
3. Αστάνα 5 2 1 2 9:7 7  
4. Μακάμπι Τελ Αβιβ 5 0 1 4 0:8 1  
 

Γκρούπ Β

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Ντινάμο Κιέβου 5 3 1 1 11:8 10  
2. Παρτιζάν 5 2 2 1 7:5 8  
3. Σκεντερμπρέου 5 1 2 2 5:8 5  
4. Γιούνγκ Μπόις 5 0 3 2 5:7 3  
 

Γκρούπ C

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Μπράγκα 5 3 1 1 8:6 10  
2. Λουντόγκορετς 5 2 2 1 6:4 8  
3. Μπασακσεχίρ 5 1 2 2 5:7 5  
4. Χόφενχάιμ 5 1 1 3 7:9 4  
 

Γκρούπ D

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Μίλαν 5 3 2 0 13:4 11  
2. ΑΕΚ 5 1 4 0 6:5 7  
3. Ριέκα 5 1 1 3 9:12 4  
4. Α. Βιέννης 5 1 1 3 9:16 4  
# Γκρούπ E ΑΓ Ν Ι Η Γ Β Φόρμα
1. Αταλάντα 5 3 2 0 13:4 11  
2. Λυών 5 3 2 0 11:3 11  
3. Απόλλων Λεμεσού 5 0 3 2 5:11 3  
4. Έβερτον 5 0 1 4 4:15 1  
 

Γκρούπ F

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Σέριφ Τιρασπόλ 5 2 3 0 4:2 9  
2. Λοκομοτίβ Μόσχας 5 2 2 1 7:4 8  
3. Κοπεγχάγη 5 1 3 1 5:3 6  
4. Ζλιν 5 0 2 3 1:8 2  
 

Γκρούπ G

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Στεάουα Βουκουρεστίου 5 3 1 1 8:5 10  
2. Πλζεν 5 3 0 2 11:8 9  
3. Λουγκάνο 5 2 0 3 7:10 6  
4. Χάποελ Μπίερ Σέβα 5 1 1 3 5:8 4  
 

Γκρούπ H

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Άρσεναλ 5 3 1 1 8:4 10  
2. Ερυθρός Αστέρας 5 1 3 1 2:2 6  
3. Κολωνία 5 2 0 3 7:7 6  
4. Μπάτε 5 1 2 2 6:10 5  
 

Γκρούπ I

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Red Bull Σάλτσμπουργκ 5 3 2 0 7:1 11  
2. Μαρσέιγ 5 2 1 2 4:4 7  
3. Κόνιασπορ 5 1 2 2 3:5 5  
4. Γκιμαράες 5 1 1 3 4:8 4  
 

Γκρούπ J

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Έστερσουντ 5 3 1 1 7:3 10  
2. Αθλ. Μπιλμπάο 5 2 2 1 6:5 8  
3. Ζαρία 5 2 0 3 3:7 6  
4. Χέρτα Βερολίνου 5 1 1 3 5:6 4  
 

Γκρούπ K

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Λάτσιο 5 4 1 0 10:4 13  
2. Νις 5 3 0 2 12:6 9  
3. Ζoύλτε Βάρεγκεμ 5 1 1 3 5:11 4  
4. Φίτεσε 5 0 2 3 4:10 2  
 

Γκρούπ L

 

ΑΓ

 

Ν

 

Ι

 

Η

 

Γ

 

Β

 

Φόρμα

1. Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 5 4 1 0 14:4 13  
2. Σοσιεδάδ 5 4 0 1 15:3 12  
3. Ρόζενμποργκ 5 1 1 3 5:10 4  
4. Βάρνταρ 5 0 0 5 2:19 0